Wydawnictwo Laurum

Pełnia życia

Strona główna»Psychologia»Czego pragną kobiety?

Czego pragną kobiety?

Czego pragną kobiety? (Daniel Bergner)

Nasza cena

29,93 zł

39,90 zł

RABAT 25%

Czego pragną kobiety?

O kobiecym pożądaniu w przełomowych badaniach seksuologów 

Psychologia, Seks

Daniel Bergner

  • ISBN: 978-83-7746-784-8
  • format 158x233 mm
  • 216 stron
  • oprawa twarda

Czego pragną kobiety? Co je najbardziej podnieca? I dlaczego od wieków próbują to ukryć?

Jeśli chcesz odkryć najpilniej strzeżone tajemnice kobiecego ciała, przyjrzeć się mitom i stereotypom na temat skromności, moralności, roli społecznej kobiet, a także sprawdzić, jak wyzwalającym doświadczeniem może stać się odrzucenie tych stereotypów, ta książka na pewno Ci w tym pomoże.

Jeśli myślisz, że monogamia jest dla kobiety stanem naturalnym, a pożądanie wygasa z wiekiem, jej autor szybko wyprowadzi Cię z błędu.

Jeśli wydaje Ci się, że kobiece libido jest mniejsze niż męskie, a kobiece orgazmy nie są tak silne, znajdziesz tu mnóstwo dowodów na przeciwną tezę.

Oczywiście możesz w to wszystko nie uwierzyć, ale… jak myślisz, dlaczego tyle kobiet uwielbia Pięćdziesiąt twarzy Greya?


Zuchwała, wyzywająca, rewolucyjna książka Daniela Bergnera momentami mogłaby zawstydzić samego Zygmunta Freuda. Jej dociekliwy i bezpruderyjny autor poddaje wnikliwej analizie całą dotychczasową wiedzę dotyczącą kobiecego podniecenia seksualnego i pożądania.
Opiera się na szeroko zakrojonych badaniach
i wywiadach ze światowej sławy behawiorystami, seksuologami, psychologami oraz kobietami – i zmusza nas do zrewidowania głęboko utrwalonych wyobrażeń. Przygląda się także od kuchni kilku najbardziej przełomowym współczesnym eksperymentom w dziedzinie seksualności i konfrontuje nas z kontrowersyjnymi, czasem niewygodnymi wnioskami.

W tej znakomitej książce znajdziesz odpowiedzi na prowokacyjne pytania:
• Czy kobiety naprawdę dążą do monogamii?
• Jaki wpływ na pożądanie mają bliskość i więź emocjonalna?
• Jaka jest rola narcyzmu w kobiecej seksualności?
• Cztery rodzaje orgazmów – czy to w ogóle możliwe?Daniel Bergner
jest reportażystą, dziennikarzem „New York Timesa” oraz autorem trzech ważnych, obsypanych nagrodami książek: The Other Side of Desire; In the Land of Magic Soldiers i God of the Rodeo.
 

RECENZJE

Bardzo dobra książka. To nie jest poradnik, to podparta naukowymi badaniami, pełna ciekawych przykładów i wniosków lektura zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Kobietom pozwoli uwolnić się od narzucanych im od dziecka schematów a mężczyźni może wreszcie zrozumieją, czego kobietom brakuje :)

Ania

O kobiecych fantazjach o seksie z inną kobietą, trójkątach, byciu zgwałconą lub zdominowaną, a także o emancypacji kobiet, punkcie G, poliamorii i seksie wyłącznie dla przyjemności - w tej książce jest wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kobietach, ale baliście się zapytać.

 więcej >
Iza Jąderek
http://foch.pl/foch/1,139592,17793725,_Czego_pragna_kobiety___To_zalezy_.html

Świetna pozycja - autor podchodzi do tematu konkretnie, z dobrym przygotowaniem naukowym (warto zwrócić uwage na bibliografię). Do tego bardzo dobrze się czyta - polecam :)

Dorja