Wydawnictwo Laurum

Pełnia życia

Strona główna»Laurum»Wybierz szczęście

Wybierz szczęście

Wybierz szczęście (Sonja Lyubomirsky)

Nasza cena

33,92 zł

39,90 zł

RABAT 15%

Tytuł chwilowo niedostępny

Dodaj do przechowalni

Wybierz szczęście

Naukowe metody budowania życia, jakiego pragniesz 

, Siła wewnętrznego spokoju, Zrozumieć siebie - rozwój emocjonalny

Sonja Lyubomirsky

  • ISBN: 978-83-7746-047-4
  • format 158/233
  • 344 strony
  • oprawa miękka ze skrzydełkami
Budowanie szczęścia w życiu: praca, którą warto wykonać jak żadną inną

— Co jest w życiu najważniejsze?
— Szczęście!
(Takiej odpowiedzi udziela ponad 50% ankietowanych, bez względu na kraj, płeć i wiek)

Haczyk polega na tym, że upatrujemy szczęścia nie tam, gdzie ono naprawdę jest. Jak sądzisz, czy któraś z tych trzech rzeczy mogłaby cię uszczęśliwić: wzrost dochodów, awans społeczny albo lepszy wygląd? Jeśli uważasz, że tak, to jesteś w błędzie – padłeś ofiarą mitów o szczęściu zakorzenionych we współczesnym społeczeństwie. Te mity – błędne przekonania o tym, skąd bierze się szczęście – odcinają nam drogę do radości i życiowego spełnienia.

Sonja Lyubomirsky rozprawia się z tymi błędnymi przekonaniami: sięga po wyniki wszystkich najważniejszych badań nad szczęściem, jakie przeprowadzono. Pokazuje, jak świadomie wejść na drogę budowania szczęścia, zmienić sposób myślenia, wypracować w sobie pożyteczne nawyki i zacząć znajdować czas na to, co naprawdę uszczęśliwia.
Ta książka to trening budowania szczęścia w życiu. Znajdziesz w niej:
  • test psychologiczny: jaki jest twój naturalny poziom odczuwanego szczęścia (albo nieszczęścia),
  • ćwiczenia, które dają natychmiastową poprawę samopoczucia,
  • działania budujące trwałe szczęście: od ćwiczenia optymizmu do medytowania,
  • psychologiczne studia przypadku: historie ludzi, którzy z nieszczęśliwych stali się szczęśliwi,
  • dodatek specjalny: porady dla osób, które cierpią na (albo podejrzewają siebie o) depresję.

Ta książka zawiera także test postępów w budowaniu szczęścia. Kiedy już wprowadzisz w życie program budowania szczęścia dr Sonji Lyubomirsky, regularnie powtarzaj ten test i mierz swoje postępy!

Wybierz szczęście  to ogromny wkład w rozwój psychologii pozytywnej. To dar dla wszystkich tych, którzy nie czują się szczęśliwi i chcą budować swoje szczęście własnymi siłami. Sonja Lyubomirsky proponuje pionierski plan budowania szczęścia w codziennym życiu. To plan łatwy do wprowadzenia w życie, a jego efekty są natychmiastowe i długotrwałe. Wybierz szczęście  przybliża nas do życia, jakie sobie wymarzyliśmy. To dwanaście działań budujących szczęście w życiu. To nowy sposób rozumienia naszego wewnętrznego potencjału radości i szczęścia.
Zacznij od krótkiego testu diagnozującego, który pomoże ci ocenić, jak wysoka jest twoja genetycznie „zaprogramowana norma szczęścia”. Lyubomirsky wyjaśnia, że ta norma determinuje 50 procent naszego szczęścia, a różnice uwarunkowań i sytuacji życiowej odpowiadają jedynie za 10 procent szczęścia. To oznacza, że aż 40 procent twojego potencjału budowania szczęścia jest w twoich rękach.

O autorce

Dr Sonja Lyubomirsky jest profesorką  psychologii Uniwersytetu Kalifornijskiego. Ma stopnie naukowe Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu Stanforda. Dr Lyubomirsky została za swoje badania uhonorowana wieloma nagrodami, w tym prestiżową Templeton Positive Psychology. Uzyskała od Narodowego Instytutu Zdrowia Mentalnego w USA grant naukowy, za który przeprowadziła własne badania nad szczęściem. Książka Wybierz szczęście  jest podsumowaniem tych ambitnych, wieloletnich prac badawczych z udziałem światowej klasy psychologów i psychiatrów.

Opinie

Książka Sonji Lyubomirski jest zarówno interesująca, jak i pożyteczna. Interesująca, bo zdaje sprawę z bardzo współczesnych i rzetelnych badań nad wyznacznikami szczęścia, a czyni to w sposób przejrzysty i zajmujący. Pożyteczna, gdyż omawia skuteczność 12 różnych sposóbów na podwyższenie poczucia szczęścia – każdy może więc wybrać sobie takie sposoby, jakie są najlepiej dostosowane do jego upodobań i możliwości.
prof. dr Bogdan Wojciszke, Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk

Budowanie szczęścia to twoje osobiste wyzwanie! To, jak bardzo będziesz spełniony w życiu, aż w 40% zależy od twoich działań. Dzięki książce sam wybierzesz najlepsze dla siebie sposoby postępowania, a ich regularne stosowanie zbuduje twoje szczęście. Jest to metoda oparta na 8-letnich badaniach naukowych w 16 krajach świata. To daje pewność, że podjęty przez ciebie wysiłek zadziała!
Marta Godzisz-Gnoza „Godzia” – zawodowo: doradca osobistego rozwoju, a społecznie: prezes zarządu Fundacji „Przygoda z Edukacją”; laureatka nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award

RECENZJE

Książka Sonji Lyubomirski jest zarówno interesująca, jak i pożyteczna....

 więcej >
- prof. dr Bogdan Wojciszke, Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk

Wyjątkowa książka, nie ma nic wspólnego z "nawiedzonymi" poradnikami w stylu "jak być szczęśliwym w 10 min". Autorka posługuje się zaawansowaną empiryką naukową. Wielokulturowość badań, a co z tym idzie powszechny wymiar wniosków czynią zeń książkę fascynującą i pożyteczną zarazem.

Z Szacunkiem D.Wyspiański - Psycholog & Terapeuta

Dariusz Wyspiański

AKTUALNOŚCI:

Dzień Kobiet każdego roku przypada 8.03
8x3=24% zniżki na wybrane tytuły z okazji tego kobiecego święta :)

więcej