Wydawnictwo Laurum

Pełnia życia

Strona główna»Ebooki»Naturalny rytm dobowy EBOOK

Naturalny rytm dobowy EBOOK

Naturalny rytm dobowy EBOOK (Dr. Suhas Kshirsagar, Michelle D. Seaton)
EBOOK
epub mobi

Nasza cena

35,92 zł

44,90 zł

RABAT 20%

Naturalny rytm dobowy EBOOK

Działaj w zgodzie ze swoim organizmem 

Dr. Suhas Kshirsagar, Michelle D. Seaton

  • ISBN: 978-83-8087-562-3
  • 304 strony

Tytuł dostępny również jako:

» wersja tradycyjna

Dr Kshirsagar: „Opowiedz mi swój dzień, a powiem ci, czy jesteś zdrowy”.

Złe nawyki, takie jak opuszczanie posiłków, nieregularne ćwiczenia fizyczne upychane tam, gdzie znajdzie się wolna chwila, praca do późna w nocy i daremne próby nadrobienia straconego snu w weekend zaburzają nasz naturalny cykl.
Z coraz liczniejszych badań nad chronobiologią wynika, że organizm ludzki jest niezwykle wrażliwy na wahania rytmu biologicznego. A wszystko odbywa się już na poziomie genetycznym.

Jeśli zaczniesz działać w zgodzie z naturalnym rytmem swojego organizmu, zamiast z nim walczyć, możesz stworzyć nowy harmonogram swojego dnia, dzięki któremu zyskasz lepsze zdrowie i odmienisz życie. Już niewielkie zmiany mogą przynieść ogromną różnicę – z łatwością będziesz kontrolować swoją wagę, sen, poziom stresu i wiele innych aspektów życia. Zlikwidujesz stany zapalne i pozbędziesz się toksyn. Od czego zacząć, jak to zrobić i o co w tym wszystkim właściwie chodzi, powie ci doktor Kshirsagar. Specjalista medycyny ajurwedyjskiej pomoże ci wykorzystać twój harmonogram dnia, aby wzmocnić rytm okołodobowy i odzyskać energię.
Z jego książki dowiesz się:
  - jak odpowiednio dostroić codzienne nawyki, by ustalić najlepszy rozkład posiłków, snu i ćwiczeń,
  - jak w łatwy sposób oszacować, ile toksyn znajduje się w twoim ciele oraz jak je skutecznie usunąć,
  - jak dzięki odpowiedniej dla ciebie porze snu możesz zrzucić nawet 10 kilogramów,
  - jak skutecznie zmienić swój system odżywiania i co zrobić, by uniknąć pokus żywieniowych.


Ta książka, czerpiąca zarówno ze starożytnej wiedzy ajurwedyjskiej, jak i z najnowszych osiągnięć naukowych, otworzy ci oczy na wiele zaniedbywanych dotąd spraw i pozwoli zrzucić kilogramy, dobrze się wyspać, efektywniej ćwiczyć, zmniejszyć stres i zoptymalizować rozkład zajęć w ciągu dnia. Dzięki holistycznemu planowi dr. Suhasa Kshirsagara, uzupełnionemu o quizy diagnostyczne, masz w ręku wszystkie potrzebne narzędzia, aby wieść świadome i aktywne życie.

 


 

Suhas Kshirsagar (dr n. med. z dziedziny ajurwedy) to światowej sławy lekarz ajurwedyjski i nauczyciel tej dziedziny pochodzący z Indii. Jest dyrektorem Kliniki Leczenia Ajurwedyjskiego i Zdrowia Holistycznego w Północnej Kalifornii oraz autorem książki The Hot Belly Diet. Zdobył dyplom z zakresu medycyny ajurwedyjskiej, a następnie odbył trzyletni staż na prestiżowym Pune University, który ukończył z wyróżnieniem (doktorat z dziedziny ajurwedyjskiej medycyny chorób wewnętrznych). Jest doradcą i konsultantem w Chopra Center oraz członkiem kilku instytucji medycyny ajurwedyjskiej.