Wydawnictwo Laurum

Pełnia życia

Strona główna»Rodzicielstwo na etacie EBOOK

Rodzicielstwo na etacie EBOOK

Rodzicielstwo na etacie EBOOK (Anita Cleare)
EBOOK
epub mobi

Nasza cena

35,92 zł

44,90 zł

RABAT 20%

Rodzicielstwo na etacie EBOOK

Jak być obecnym emocjonalnie rodzicem po dniu pełnym wyzwań w pracy 

Anita Cleare

  • ISBN: 978-83-8087-970-6
  • 262 strony

Tytuł dostępny również jako:

» wersja tradycyjna

Jak pogodzić życie rodzinne z pracą, skupiając się na tym, co ważne? Po godzinach przełącz się na tryb dom
i ciesz się szczęśliwym, uważnym rodzicielstwem!

Zmęczenie i stres w pracy nie pozwalają ci na pielęgnowanie bliskich relacji z dziećmi? A popołudnia, i tak za krótkie, wypełnione są kolejnymi obowiązkami domowymi? Jeśli tak jak większość współczesnych rodziców pracujesz, doskonale znasz te problemy: ograniczony czas, ograniczona energia, ograniczona cierpliwość i zbyt wiele do zrobienia. Jak temu zaradzić?

Anita Cleare, ekspertka z zakresu świadomego rodzicielstwa, w tym rzeczowym i zabawnym poradniku pokazuje krok po kroku, jak przełączać się między życiem zawodowym i prywatnym i być rodzicem obecnym emocjonalnie. Jej cenne rady pomogą zmienić życie całej rodziny, a to dzięki nowemu podejściu, które pozwoli złagodzić konflikty i nawiązać bliższy kontakt z dziećmi, jednocześnie godząc obowiązki rodzica z pracą zawodową. Autorka pokaże ci, jak wychowywać mądrzej w oparciu o trzy kluczowe elementy: jasny obraz, czego potrzebują dzieci, praktyczne narzędzia efektywnego wychowywania oraz strategie dbania o dobre samopoczucie rodziców.
Oprócz tego:
  - zobaczysz, w jaki sposób możesz organizować czas sobie i swojej rodzinie,
  - nauczysz się rozwijać samodzielność u dzieci,
  - dowiesz się, dlaczego pozytywna uważność to twoja nowa supermoc,
  - odkryjesz, jak rozmawiać z dzieckiem, aby chciało cię słuchać,
  - przekonasz się, że warto od czasu do czasu zająć się wyłącznie sobą, bez wyrzutów sumienia.


Rodzicielstwo na etacie łączy psychologię rozwojową, psychologię pozytywną i doświadczenia autorki we wspieraniu rodzin. Książka odnosi się do różnych rodzajów wyzwań wychowawczych, takich jak trudne emocje u dzieci, kłótnie między rodzeństwem, nieposłuszeństwo, planowanie dnia czy czas spędzany przez dzieci przed ekranem. Znajdziesz tu dużo wsparcia i wszystkie narzędzia niezbędne do tego, by zbudować życie rodzinne, do którego będzie chciało się wracać po długim dniu w pracy.
 


 

Anita Cleare jest ekspertką od rodzicielstwa, ma wykształcenie akademickie i zawodowe w zakresie rozwoju dziecka
i psychologii rozwojowej. Pracowała na rzecz dzieci, zarządzając wsparciem rodzin, m.in. w ośrodkach dla dzieci Sure Start, po czym stworzyła własną firmę, Positive Parenting Project, w której udziela rodzicom wsparcia w indywidualnych rozmowach, a także prowadzi seminaria, warsztaty i sesje coachingowe dla pracujących rodziców.